Innováció
Innovatív megoldások
Az állandóan változó piaci viszonyok, valamint a megrendelői követelmények a cég minden munkatársától nagyfokú rugalmasságot és alkalmazkodóképességet követelnek meg. Igyekszünk a kihívásoknak megfelelni, ahogy a vállalat üzleti stratégiája is (lásd a cég szlogent) új utak, új megoldások keresésére ösztönöz bennünket. Mindezt tervszerű műszaki fejlesztésekkel, új eljárásokkal, innovatív megoldások alkalmazásával igyekszünk elérni.
Intelligencia és üzembiztonság
Minden kapcsoló berendezés minőségét tehát azt a tulajdonságát, hogy milyen szinten képes kielégíteni a Felhasználó elvárásait alapvetően három tényező befolyásolja. Egyfelől a berendezés konstrukciós felépítése, a beépített kapcsolókészülékek és egyéb szekunder komponensek műszaki színvonala, másfelől pedig az, hogy a gyártó a beépített elemeket hogyan tudja rendszerbe foglalni, azaz milyen szellemi pluszt tud termékébe beépíteni, melynek eredményeképpen az több szolgáltatást és nagyobb biztonságot nyújt a Felhasználóknak.
A 0,4 kV-os kapcsoló berendezések védelmének egy új, innovatív eszköze az ARCON® típusú, aktív ívzárlatvédelmi rendszer, melyet már több, igen kényes, nagy ellátásbiztonságot igénylő berendezésünkbe építettünk be.
Modularitás és fokozott üzembiztonság
A VÁV UNION Kft. által kialakított folyamatirányító rendszerek a kompakt megoldások helyett a moduláris felépítést és a gyors megbízható kommunikációt helyezik az előtérbe.
Középfeszültségű berendezések korszerűsítése
Az elmúlt évtizedekben gyártott és ma is üzemelő mintegy 50 féle középfeszültségű VÁV berendezésből 15 féle, míg a más cégek által gyártott berendezések esetében mintegy 10 féle típusba építettünk be új primer kapcsoló készülékeket.
Szinte minden, a berendezés és a beépíthető kapcsoló készülék típusból adódó kombinációs lehetőségre kész, kipróbált megoldások állnak rendelkezésünkre.
Vontatási, pozitív egyenáramú kapcsoló berendezés
Az EK 110 típusú egyenáramú, helyi és helyközi közösségi közlekedés áramellátását szolgáló berendezés olyan mezős felépítésű tipizált, beltéri, helyhez kötött, szabadon álló kivitelű kisfeszültségű kapcsoló és vezérlő berendezés (TTA), mely megfelel az MSZ EN 60439-1:2000 számú szabvány előírásainak.
A kapcsoló berendezés a korszerű városi és elővárosi villamos üzemű közösségi közlekedés, illetve az üzemeltetést végző közlekedési vállalatok igényeit elégíti ki.